Plaatsing kassei of klinkers met brede voeg
Wil je een oprit, terras of pad aanleggen met kasseien of klinkers met een brede voeg, dat regenwater netjes laat infiltreren? Dan zijn er twee soorten materialen: klinkers die zelf vocht doorlaten of tegels die water afvoeren via bredere voegen. Beide systemen functioneren alleen goed wanneer ze worden geplaatst op een stabiele, drainerende fundering, zoals een waterdoorlatende stabilisé. Hoe meer zand ten opzichte van cement in de stabilisé, hoe beter het water erdoor kan.
Wij leggen de plaatsing van kassei of klinkers met doorlatende brede voeg onderstaand uit.
Stap-voor-stap plaatsing met brede voeg
Bij deze plaatsing wordt niet de steen zelf gebruikt om water door te laten, maar de ruimte ertussen. Dankzij bredere voegen kan regenwater eenvoudig tussen de klinkers wegstromen en rechtstreeks in de onderbouw infiltreren.
Belangrijke voorwaarden
- De open voegen moeten een aanzienlijk deel van het oppervlak vormen (ongeveer één tiende van de totale oppervlakte).
- De voegen worden gevuld met een drainerend voegmateriaal dat het water snel genoeg doorlaat om ophoping en plassen te vermijden.

Ondergrond voorbereiden
Graaf een fundering van minstens 30cm diep (meer voor zwaardere belasting) Bedek deze ondergrond met waterdoorlatend vlies. Plaats hierop een laag van gebroken steenslag. Plaats een kantafsluiting zoals een boordsteen om te voorkomen dat de kassei zijdelings wegschuiven.
Plaats eerste rij kasseien of klinkers
Plaats een voorlopige rij klinkers of kassei om de juiste afstand te bepalen tussen de twee kantopsluitingen, op een laag zand, stablisé of porfiersplit (0/2 mm of 0/4 mm)
Breedte van de voeg kiezen
Ga je werken met een waterdoorlatende voegmortel, dan voorzie je bredere voegen van vb 3cm zodat het materiaal voldoende ruimte krijgt en het regenwater vlot kan infiltreren.
Voegcement aanbrengen
Gebruik voor de afwerking een waterdoorlatende voegspecie die geschikt is voor brede voegen, zoals een kant-en-klare voegmortel of een mengsel van 2 delen zand en 1 deel cement.
Afwerken
Verwijder overtollig materiaal van het oppervlak met een bezem. Voor een waterdoorlatende afwerking kan je ook een voegmengsel met fijn gebroken steenslag of porfiersplit gebruiken.
Bekijk alle FAQ onderwerpen
Onze FAQ biedt een antwoord op de meest gestelde vragen over tegels, natuursteen, het plaatsen en onderhouden ervan.
Ook hoe we werken leggen we je graag uit. Wat voor ons vanzelfsprekend lijkt, is het misschien niet voor jou.